81. Oscar-díj átadás – 2009.

A legjobb film (Best Picture)

  • Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Frost/Nixon (Frost/Nixon)
  • A felolvasó (The Reader)
  • Milk (Milk)

A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)

  • Richard Jenkins – A látogató (The Visitor)
  • Frank Langella – Frost/Nixon (Frost/Nixon)
  • Sean Penn – Milk (Milk)
  • Brad Pitt – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Mickey Rourke – A pankrátor (The Wrestler)

A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)

  • Anne Hathaway – Rachel esküvője (Rachel Getting Married)
  • Angelina Jolie – Elcserélt életek (Changeling)
  • Melissa Leo – Frozen River (Frozen River)
  • Meryl Streep – Kétely (Doubt)
  • Kate Winslet – A felolvasó (The Reader)

A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)

  • Josh Brolin – Milk (Milk)
  • Robert Downey Jr. – Trópusi Vihar (Tropic Thunder)
  • Philip Seymour Hoffman – Kétely (Doubt)
  • Heath Ledger – A sötét lovag (The Dark Knight)
  • Michael Shannon – A szabadság útjai (Revolutionary Road)

A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)

  • Amy Adams – Kétely (Doubt)
  • Penelope Cruz – Vicky Cristina Barcelona (Vicky Cristina Barcelona)
  • Viola Davis – Kétely (Doubt)
  • Taraji P. Henson – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Marisa Tomei – A pankrátor (The Wrestler)

A legjobb rendező (Directing)

  • Danny Boyle – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • Ron Howard – Frost/Nixon (Frost/Nixon)
  • David Fincher – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Gus Van Sant – Milk (Milk)
  • Stephen Daldry – A felolvasó (The Reader)

A legjobb animációs film (Animated Feature Film)

  • Volt (Bolt)
  • Kung Fu Panda (Kung Fu Panda)
  • Wall-E (Wall-E)

A legjobb látvány (Visual Effects)

  • Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button) – Eric Barba, Steve Preeg, Burt Dalton and Craig Barron
  • A sötét lovag (The Dark Knight) – Nick Davis, Chris Corbould, Tim Webber and Paul Franklin
  • A Vasember (Iron Man) – John Nelson, Ben Snow, Dan Sudick and Shane Mahan

A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)

  • Auf der Strecke (On the Line) – Reto Caffi
  • Manon on the Asphalt – Elizabeth Marre és Olivier Pont
  • New Boy – Steph Green és Tamara Anghie
  • The Pig – Tivi Magnusson és Dorte Hogh
  • Spielzeugland (Toyland) – Jochen Alexander Freydank

Legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)

  • La Maison en Petits Cubes – Kunio Kato
  • Lavatory – Lovestory – Konstantin Bronzit
  • Oktapodi – Emud Mokhberi és Thierry Marchand
  • Presto – Doug Sweetland
  • This Way Up – Alan Smith és Adam Foulkes

A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)

  • Catherine Martin – Ausztrália (Australia)
  • Jacqueline West – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Michael O’Connor – A hercegnő (The Duchess)
  • Danny Glicker – Milk (Milk)
  • Albert Wolsky – A szabadság útjai (Revolutionary Road)

A legjobb smink, maszk (Makeup)

  • Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button) Greg Cannom
  • A sötét lovag (The Dark Knight) John Caglione, Jr. and Conor O’Sullivan
  • Hellboy II – Az Aranyhadsereg (Hellboy II: The Golden Army) Mike Elizalde and Thom Floutz

A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short)

  • The Conscience of Nhem En – Steven Okazaki
  • The Final Inch – Irene Taylor Brodsky és Tom Grant
  • Smile Pinki – Megan Mylan
  • The Witness – From The Balcony of Room 306 – Adam Pertofsky és Margaret Hyde

A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)

  • The Betrayal (Nerakhoon) – Ellen Kuras és Thavisouk Phrasavath
  • Encounters at the End of the World – Werner Herzog és Henry Kaiser
  • The Garden – Scott Hamilton Kennedy
  • Man on Wire – James Marsh és Simon Chinn
  • Trouble the Water – Tia Lessin

A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Art Direction)

  • James J. Murakami, Gary Fettis – Elcserélt életek (Changeling)
  • Donald Graham Burt, Victor J. Zolfo – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Nathan Crowley, Peter Lando – A sötét lovag (The Dark Knight)
  • Michael Carlin, Rebecca Alleway – A hercegnő (The Duchess)
  • Kristi Zea, Debra Schutt – A szabadság útjai (Revolutionary Road)

A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)

  • Alexandre Desplat – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • James Newton Howard – Defiance
  • Danny Elfman – Milk (Milk)
  • A.R. Rahman – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • Thomas Newman – Wall-E (Wall-E)

A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)

  • David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce és Mark Weingarten – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Lora Hirschberg, Gary Rizzo és Ed Novick – A sötét lovag (The Dark Knight)
  • Ian Tapp, Richard Pryke és Resul Pookutty – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • Tom Myers, Michael Semanick és Ben Burtt – Wall-E (Wall-E)
  • Chris Jenkins, Frank A. Montaño és Petr Forejt – Wanted (Wanted)

A legjobb betétdal (Music Original Song)

  • Down to Earth – Wall-E (Wall-E)
  • Jai Ho – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • O Saya – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)

A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)

  • Richard King – A sötét lovag (The Dark Knight)
  • Frank Eulner, Christopher Boyes – A Vasember (Iron Man)
  • Glenn Freemantle, Tom Sayers – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)
  • Ben Burtt, Matthew Wood – Wall-E (Wall-E)
  • Wylie Stateman – Wanted (Wanted)

A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)

  • Entre les murs – Franciaország
  • Libanoni keringő – Izrael
  • Revanche – Ausztria
  • A Baader Meinhof csoport – Németország
  • Departures – Japán

A legjobb vágás (Film editing)

  • Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button) Kirk Baxter és Angus Wall
  • A sötét lovag (The Dark Knight) Lee Smith
  • Frost/Nixon (Frost/Nixon) Mike Hill és Dan Hanley
  • Milk (Milk) Elliot Graham
  • Gettó milliomos (Slumdog Millionaire) Chris Dickens

A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)

  • Tom Stern – Elcserélt életek (Changeling)
  • Claudio Miranda – Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button)
  • Wally Pfister – A sötét lovag (The Dark Knight)
  • Chris Menges, Roger Deakins – A felolvasó (The Reader)
  • Anthony Dod Mantle – Gettó milliomos (Slumdog Millionaire)

A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)

  • Frozen River – Courtney Hunt
  • Hajrá boldogság! (Happy-Go-Lucky) – Mike Leigh
  • Erőszakik (In Bruges) – Martin McDonagh
  • Milk (Milk) – Dustin Lance Black
  • Wall-E (Wall-E) – Andrew Stanton, Jim Reardon
  • történet: Andrew Stanton, Pete Docter

A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)

  • Benjamin Button különös élete (The Curious Case of Benjamin Button) Eric Roth és Robin Swicord
  • Kétely (Doubt) John Patrick Shanley
  • Frost/Nixon (Frost/Nixon) Peter Morgan
  • A felolvasó (The Reader) David Hare
  • Gettó milliomos (Slumdog Millionaire) Simon Beaufoy

Jean Hersholt humanitárius díj

  • Jerry Lewis színész-rendező

[scg_html_vizszintes_vonal]

Oszd meg!
  •  
  •  
  •  
  •