
A történet: Dorka eleven, élettel teli kislány, akinek élete szomorú egyhangúságban telik özvegy édesapja, András mellett. Azonban egy napon András bejelenti, hogy megházasodik. Dorka életébe betoppan Viola, a feleségjelölt, aki az ujjai köré csavarja a szív dolgaiban kissé esetlen Andrást. Dorka viszont rájön, hogy Viola egyáltalán nem az, akinek mutatja magát. Az élénk fantáziájú kislány minden eszközt bevet, hogy megóvja édesapját a rá leselkedő veszélytől, kalandjai során pedig megismeri a barátság és a bűvészet titkait is.
Eredeti cím: El a kezekkel a Papámtól! | Műfaj: magyar film | Rendező: Dobó Kata | Játékidő: – | Zene: Rakonczai Viktor | A film forgalmazója: interCom | Hazai mozi bemutató: 2021. december 9. | Szereplők: Marczinka Bori, Csobot Adél, Bokor Barna, Nagypál Gábor, Pálmai Anna, Gula Kornél, Fonyódi Titanilla, Gál Virág, Krasnyánszky Lulu, Gubás Gabi, Pindroch Csaba, Járai Máté, Zsurzs Kati, Elek Ferenc, Borovics Tamás | Korhatár: 6 | El a kezekkel a Papámtól! IMDb
El a kezekkel a Papámtól! érdekességek
Érdekességek az előkészületekről
- A helyszínkeresések 2019 áprilisában indultak és 2020. júniusában zárultak. Csaknem 250 lehetséges helyszínt és 90 magyarországi kúriát, kastélyt valamint villát vett a Megafilm csapata górcső alá, és ezeknek több mint felét meg is nézték, hogy kiválasszák a tökéletes helyszíneket. Végül a filmbéli Szemerey-kúriát úgy „alkották meg”, hogy a külső és a belső jelenetek más-más villában kerülnek felvételre és a kettőt építészeti, rendezői és CGI trükkökkel hozzák össze.
- A főszereplő gyerekek válogatása is 2019 májusában indult, hirdetésekkel, országosan kiterjesztve színházak, színjátszó csoportok, filmes adatbázisok és iskolák közvetlen megkeresésével. Sokfordulós, hosszan tartó casting után választották ki a főbb gyerekszereplőket. A főszereplő kislányt azonban csak az utolsó pillanatban egy véletlen folytán fedezték fel.
- A zeneszerző kiválasztása is hosszabb folyamat volt, amely 2019 őszén kezdődött. A 4 betétdal zenei felvételei először hivatásos énekesekkel, majd a színészekkel is elkészültek. Ezek után kezdődött a táncos koreográfiák tervezése majd azok 2 hónapos próbája. A gyerek szereplők miatt ez is hosszadalmasabb az átlagosnál.
A forgatás számokban:
A gyártó cég, a Megafilm számára új kihívásokat jelent az átlagosnál nagyobb stáb és az, hogy gyermekszínészekkel is dolgozik, hisz ily módon rövidebbek a forgatási napok, viszont hosszabb a forgatási idő, amely számokban a következőket jelenti:
- 49 forgatási nap (a gyerekek korlátozott munkaideje miatt ez az átlagosnál 10-15 nappal hosszabb),
- 12 különböző forgatási helyszín, ebből
- 17 nap külső, természetes környezetben épített díszletek között
- 16 nap eredeti, de átalakított belsőterekben
- 16 nap műtermi díszletek között
A forgatócsoport több mint 100 fős (egy átlagos játékfilmben 60-80 fő). Az utómunkálatokon is 30 fős stáb dolgozik, akik már a terepszemlék alatt bekapcsolódtak a megvalósításba a CGI trükkök kivitelezése miatt.
Érdekes tények a film gyártásáról:
- A stáb a legújabb (az országban eddig játékfilmhez nem használt SONY VENICE) szuper fényérzékenységű és felbontású kamerákkal dolgozik.
- Nívós technikai megoldások kerülnek alkalmazásra: speciális kameramozgatók, kránok, technocrane, drón kamera, vízen épített krán, steadicam, autós traileren forgatás
- Először használnak magyar játékfilmben a Rocket motion controll szisztémájú robot kamera rendszert (az egyik betétdalnál)
- A filmgyártási stáb teljes palettája felvonul: a szokásos team mellett, kaszkadőrök, állatok, oldtimer autók, s táncosok is feltűnnek a produkcióban.
- Speciálisan kivitelezett kivételes minőségű, működő berendezési tárgyak készülnek a filmhez (csodasütő, periszkóp, laboratórium)
- Változatos helyszíneken zajlik a forgatás: a föld alatt (barlanglakások), földön, vízen, levegőben (drón felvételek)
- A jelmezek külföldi filmekhez mérhető stábbal és igényességgel készültek, külföldről vásárolt anyagokkal, külön létrehozott jelmezbázison szabászokkal, varrókkal, ruhakellék készítőkkel, beszerzőkkel
- Az egyik fő helyszínt (Varázsliget nagyterem) nem találták meg eredetiben, ezért egy 10 héten át tartó díszletépítéssel, műteremben kellett felépítenie a stábnak.
- a film minden stábtagja és alvállalkozója magyar
- Mivel a gyerekeket nem szerették volna kitenni az éjszakai forgatások nehézségeinek, ezért egyes jelenetek napközben, műteremben kerültek megvalósításra.
A forgatás során a környezettudatosság is szempont: pet palackos víz használatának szűkítését saját fém kulacsok bevezetésével oldotta meg a stáb, a cateringben mellőzik az eldobható műanyagokat, valamint elektromos autót használnak a produkciós autók között