87. OSCAR 2015 – Jelöltek

A 87. Oscar-díj átadás – 2015. február 22.

Még több >> OSCAR

OSCAR FB oldal

87. OSCAR 2015 – Jelölések, jelöltek – teljes lista

A 87. Oscar – 2015 Live stream (Élő közvetítések)

[scg_html_vizszintes_vonal]

Oscar Nominations 2015

oscar-2015_720x340

OSCAR jelöltek VIDEÓ 1

OSCAR jelöltek VIDEÓ 2

A legjobb film (Best Picture)

87_oscar_2015-legjobb_film_jeloltek

A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)

legjobb-ferfi-foszereplo-jeloltek-oscar-2015

Steve CarellFoxcatcher
Bradley CooperAmerikai mesterlövész (American Sniper)
Benedict Cumberbatch – Kódjátszma (The Imitation Game)
Michael Keaton – Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
Eddie Redmayne – A mindenség elmélete (The Theory of Everything)

A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)

Marion Cotillard – Két nap, egy éjszaka (Two days, one night)
Felicity Jones – A mindenség elmélete (The Theory of Everything)
Julianne Moore – Still Alice
Rosamund Pike – Holtodiglan (Gone Girl)
Reese Witherspoon – Vadon (Wild)

A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)

Robert Duvall – A bíró (The Judge)
Ethan Hawke – Sráckor (Boyhood)
Edward Norton – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)
Mark Ruffalo – Foxcatcher
J.K. Simmons Whiplash

A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)

Patricia Arquette – Sráckor (Boyhood)
Laura Dern – Wild
Keira KnightleyThe Imitation Game
Emma Stone – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)
Meryl Streep – Vadregény (Into the Woods)

A legjobb rendező (Directing)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Alejandro G. Iñárritu
Sráckor (Boyhood)Richard Linklater
FoxcatcherBennett Miller
A Grand Budapest Hotel (The Grand Budapest Hotel) – Wes Anderson
The Imitation Game – Morten Tyldum

A legjobb animációs film (Animated Feature Film)

Hős6os (Big Hero 6) – Don Hall, Chris Williams és Roy Conli
Doboztrollok (The Boxtrolls) – Anthony Stacchi, Graham Annable és Travis Knight
Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold
Song of the Sea – Tomm Moore és Paul Young
The Tale of the Princess –  KaguyaIsao Takahata és Yoshiaki Nishimura

A legjobb látvány (Visual Effects)

Amerika Kapitány: A tél katonája (Captain America: The Winter Soldier) – Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill és Dan Sudick
A majmok bolygója – Forradalom (Dawn of the Planet of the Apes) – Joe Letteri, Dan Lemmon, Daniel Barrett és Erik Winquist
A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Stephane Ceretti, Nicolas Aithadi, Jonathan Fawkner és Paul Corbould
Csillagok között (Interstellar) – Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher
X-Men: Days of Future Past – Richard Stammers, Lou Pecora, Tim Crosbie és Cameron Waldbauer

A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)

Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis
Boogaloo and Graham – Michael Lennox és Ronan Blaney
Butter Lamp (La Lampe au Beurre de Yak) – Hu Wei és Julien Féret
Parvaneh – Talkhon Hamzavi és Stefan Eichenberger
The Phone Call – Mat Kirkby és James Lucas

A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)

The Bigger Picture – Daisy Jacobs és Christopher Hees

The Dam Keeper – Robert Kondo és Dice Tsutsumi

Feast – Patrick és Kristina Reed

Me and My Moulton – Torill Kove

A Single Life – Joris Oprins

A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)

The Grand Budapest HotelMilena Canonero
Inherent Vice – Mark Bridges
Vadregény (Into the Woods) – Colleen Atwood
Demóna (Maleficent) – Anna B. Sheppard és Jane Clive
Mr. Turner – Jacqueline Durran

A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)

Foxcatcher – Bill Corso és Dennis Liddiard

The Grand Budapest Hotel – Frances Hannon és Mark Coulier

A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short Subject)

Crisis Hotline: Veterans Press 1 – Ellen Goosenberg Kent és Dana Perry
Joanna – Aneta Kopacz
Our Curse – Tomasz Śliwiński és Maciej Ślesicki
The Reaper (La Parka) – Gabriel Serra Arguelloí
White Earth – J. Christian Jensen

A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)

Citizen Four – Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy és Dirk Wilutzky
Finding Vivian Maier – John Maloof és Charlie Siskel
Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester
A föld sója (The Salt of the Earth) – Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado és David Rosier
Virunga – Orlando von Einsiedel és Joanna Natasegara

A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)

The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)
The Imitation Game – Maria Djurkovic (Production Design); Tatiana Macdonald (Set Decoration)
Interstellar – Nathan Crowley (Production Design); Gary Fettis (Set Decoration)
Into the Woods – Dennis Gassner (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)
Mr. Turner – Suzie Davies (Production Design); Charlotte Watts (Set Decoration)

A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)

The Grand Budapest HotelAlexandre Desplat
The Imitation Game Alexandre Desplat
Csillagok között (Interstellar) – Hans Zimmer
Mr. Turner – Gary Yershon
The Theory of EverythingJóhann Jóhannsson

A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)

American Sniper – John Reitz, Gregg Rudloff és Walt Martin
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Jon Taylor, Frank A. Montaño és Thomas Varga
Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten
Unbroken – Jon Taylor, Frank A. Montaño és David Lee
Whiplash – Craig Mann, Ben Wilkins és Thomas Curley

A legjobb betétdal (Music Original Song)

“Everything Is Awesome”  – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson
“Glory”  – SELMA  – Zene és Szöveg: John Stephens és Lonnie Lynn
“Grateful” – BEYOND THE LIGHTS – Zene és Szöveg: Diane Warren
“I’m Not Gonna Miss You” – GLEN CAMPBELL…I’LL BE ME – Zene és Szöveg: Glen Campbell ésd Julian Raymond
“Lost Stars” – BEGIN AGAIN – Zene és Szöveg: Gregg Alexander és Danielle Brisebois

A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)

American Sniper – Alan Robert Murray és Bub Asman
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Martin Hernández és Aaron Glascock
The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Brent Burge és Jason Canovas
Interstellar – Richard King
Unbroken – Becky Sullivan és Andrew DeCristofaro

A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)

Ida Lengyelország / Poland; Rendező: Pawel Pawlikowski

Leviathan Oroszország / Russia; Rendező: Andrey Zvyagintsev

Tangerines Észország / Estonia; Rendező: Zaza Urushadze

Timbuktu Mauritania; Rendező: Abderrahmane Sissako

Eszeveszett mesék Wild Tales Argentina; Rendező: Damián Szifron

A legjobb vágás (Film editing)

American SniperJoel Cox és Gary D. Roach
BoyhoodSandra Adair
The Grand Budapest HotelBarney Pilling
The Imitation GameWilliam Goldenberg
WhiplashTom Cross

A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Emmanuel 
The Grand Budapest HotelRobert Yeoman
IdaLukasz Zal és Ryszard Lenczewski
Mr. Turne – Dick Pope
UnbrokenRoger Deakins

A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo
Boyhood Richard Linklater
Foxcatcher –  E. Max Frye és Dan Futterman
The Grand Budapest HotelWes Anderson; Story by Wes Anderson & Hugo Guinness
Éjjeli féreg (Nightcrawler) – Dan Gilroy

A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)

American Sniper Jason Hall

The Imitation Game –  Graham Moore

Inherent Vice –  Paul Thomas Anderson

A mindenség elmélete (Theory of Everything)Anthony McCarten

WhiplashDamien Chazelle

[scg_html_vizszintes_vonal]

Több mint 1 OSCAR jelölések

9 Oscar jelölés:
Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 4 OSCAR
A Grand Budapest Hotel (The Grand Budapest Hotel) 4 OSCAR

8 Oscar jelölés:
Kódjátszma (The Imitation Game) 1 OSCAR

6 Oscar jelölés:
Amerikai mesterlövész (American Sniper) 1 OSCAR
Sráckor (Boyhood) 1 OSCAR

5 Oscar jelölés:
A mindenség elmélete (The Theory of Everything) 1 OSCAR
Whiplash (Whiplash) 3 OSCAR
Foxcatcher
Csillagok között (Interstellar) 1 OSCAR

4 Oscar jelölés:
Mr. Turner

3 Oscar jelölés:
Vadregény (Into the Woods)
Rendíthetetlen (Unbroken)

2 Oscar jelölés:
Selma 1 OSCAR
Vadon (Wild)
Ida 1OSCAR
Inherent Vice
A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy)

1 Oscarra jelölt filmek 2015-ben:

Still Alice
Song of the Sea
The Tale of the Princess Kaguya
CitizenFour
Last Days in Vietnam
Virunga
Crisis Hotline: Veterans Press 1
Joanna
Our Curse
The Reaper (La Parka)
White Earth
Tangerines
Wild Tales
Beyond The Lights
Glen Campbell…I’ll Be Me
Begin Again
The Bigger Picture
The Dam Keeper
Feast
Me and My Moulton
A Single Life
Aya
Boogaloo and Graham
Butter Lamp (La Lampe au Beurre de Yak)
Parvaneh
The Phone Call 1 Oscar

Oscar leírás: Oscar szobor, Oscar díjátadás >>> Az Oscar-díj

VÁRJUK AZ OSCAR NYERTES TIPPEKET  HOZZÁSZÓLÁSBAN!

Oszd meg!
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

12 hozzászólás

Add a Comment
  1. A legjobb film
    A mindenség elmélete (The Theory of Everything)

    A legjobb férfi főszereplő
    Eddie Redmayne – A mindenség elmélete

    A legjobb női főszereplő
    Felicity Jones – A mindenség elmélete

    A legjobb férfi mellékszereplő
    Mark Ruffalo – Foxcatcher

    A legjobb női mellékszereplő
    Emma Stone – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)

    A legjobb rendező
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)– Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film
    Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány
    Csillagok között (Interstellar)

    A legjobb rövidfilm
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis

    A legjobb animációs rövidfilm
    Feast – Patrick és Kristina Reed

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés
    Demóna (Maleficent) – Anna B. Sheppard és Jane Clive

    A legjobb smink, maszk
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm
    White Earth – J. Christian Jensen

    A legjobb dokumentumfilm
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet
    Interstellar – Nathan Crowley (Production Design); Gary Fettis (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene
    Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten

    A legjobb betétdal
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang
    Interstellar – Richard King

    A legjobb külföldi film
    Leviathan Oroszország / Russia; Rendező: Andrey Zvyagintsev

    A legjobb vágás
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr
    Unbroken – Roger Deakins

    A legjobb forgatókönyv
    Foxcatcher – E. Max Frye és Dan Futterman

    A legjobb adaptált forgatókönyv
    A mindenség elmélete (Theory of Everything) – Anthony McCarten

  2. A legjobb film: Birdman avagy (a mellőzés meglepő ereje)

    A legjobb férfi főszereplő: Bradley Cooper – Amerikai mesterlövész (American Sniper)

    A legjobb női főszereplő: Reese Witherspoon – Vadon (Wild)

    A legjobb férfi mellékszereplő: Edward Norton – Birdman avagy (a mellőzés meglepő ereje)

    A legjobb női mellékszereplő: Meryl Streep-Vadregény (Into the Woods)

    A legjobb rendező: Wes Anderson- A Grand Budapest Hotel (The Grand Budapest Hotel)

    A legjobb animációs film: Így neveld a sárkányodat 2. How to Train Your Dragon 2 – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány: Csillagok között (Interstellar) – Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher

    A legjobb rövidfilm: Butter Lamp (La Lampe au Beurre de Yak) – Hu Wei és Julien Féret

    A legjobb animációs rövidfilm: A Single Life – Joris Oprins

    A legjobb kosztüm,jelmeztervezés: The Grand Budapest Hotel- Milena Canonero

    A legjobb smink,maszk: A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm: White Earth – J. Christian Jensen

    A legjobb dokumentumfilm: Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet: The Imiation Game- Maria Djurkovic (Production Design); Tatiana Macdonald (Set Decoration)

    A legjobb zene,filmzene: Csillagok között: (Interstellar)- Hans Zimmer

    A legjobb hang,hangkeverés: Whiplash- Craig Mann, Ben Wilkins és Thomas Curley

    A legjobb betétdal: “Everything Is Awesome” – The Lego Movie– Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang: The Hobbit: The Battle of the Five Armies- Brent Burge és Jason Canovas

    A legjobb külföldi film: Timbuktu Mauritania; Rendező: Abderrahmane Sissako

    A legjobb vágás: The Imitation Game: William Goldenberg

    A legjobb fényképezés,operatőr: Birdman or( The Unexpected Virtue of Ignorance) Emmanuel

    A legjobb fordatókönyv: Birdman or( The Unexpected Virtue of Ignorance) Alejandro G.

    A legjobb adaptált forgatókönyv: A mindenség elmélete Theory of Everything – Anthony McCarten

  3. A legjobb film
    Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje)

    A legjobb férfi főszereplő
    Michael Keaton (Birdman)

    A legjobb női főszereplő
    Felicity Jones – A mindenség elmélete

    A legjobb férfi mellékszereplő
    Ethan Hawke – Sráckor

    A legjobb női mellékszereplő
    Emma Stone – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)

    A legjobb rendező
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)– Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film
    Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány
    A majmok bolygója – Forradalom

    A legjobb rövidfilm
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis

    A legjobb animációs rövidfilm
    Feast – Patrick és Kristina Reed

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

    A legjobb smink, maszk
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm
    White Earth – J. Christian Jensen

    A legjobb dokumentumfilm
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen, Anna Pinock

    A legjobb zene, filmzene
    Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten

    A legjobb betétdal
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang
    Interstellar – Richard King

    A legjobb külföldi film
    Leviathan Oroszország / Russia; Rendező: Andrey Zvyagintsev

    A legjobb vágás
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr
    Unbroken – Roger Deakins

    A legjobb forgatókönyv
    Foxcatcher – E. Max Frye és Dan Futterman

    A legjobb adaptált forgatókönyv
    A mindenség elmélete (Theory of Everything) – Anthony McCarten

  4. A legjobb film
    Birdman avagy A mellőzés meglepő ereje

    A legjobb férfi főszereplő
    Michael Keaton (Birdman)

    A legjobb női főszereplő
    Felicity Jones – A mindenség elmélete

    A legjobb férfi mellékszereplő
    Ethan Hawke (Sráckor)

    A legjobb női mellékszereplő
    Emma Stone – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)

    A legjobb rendező
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)– Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film
    Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány
    Csillagok között (Interstellar)

    A legjobb rövidfilm
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis

    A legjobb animációs rövidfilm
    Feast – Patrick és Kristina Reed

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés
    Demóna (Maleficent) – Anna B. Sheppard és Jane Clive

    A legjobb smink, maszk
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm
    White Earth – J. Christian Jensen

    A legjobb dokumentumfilm
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet
    Interstellar – Nathan Crowley (Production Design); Gary Fettis (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene
    Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten

    A legjobb betétdal
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang
    Interstellar – Richard King

    A legjobb külföldi film
    Leviathan Oroszország / Russia; Rendező: Andrey Zvyagintsev

    A legjobb vágás
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr
    Unbroken – Roger Deakins

    A legjobb forgatókönyv
    Foxcatcher – E. Max Frye és Dan Futterman

    A legjobb adaptált forgatókönyv
    A mindenség elmélete (Theory of Everything) – Anthony McCarten

  5. Tippjeim:
    A legjobb film: A mindenség elmélete
    A legjobb férfi főszereplő: Bradley Cooper
    A legjobb női főszereplő: Julianne Moore
    A legjobb férfi mellékszereplő: Mark Ruffalo
    A legjobb női mellékszereplő: Emma Stone
    A legjobb rendező: Bennett Miller
    A legjobb animációs film: Így neveld a sárkányodat 2.
    A legjobb látvány: Csillagok között
    A legjobb smink, maszk: A galaxis őrzői

  6. A legjobb film (Best Picture)
    Sráckor (Boyhood)
    A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)

    Bradley Cooper – Amerikai mesterlövész (American Sniper)

    A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)

    Reese Witherspoon – Vadon (Wild)
    A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)

    Ethan Hawke – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)
    Meryl Streep – Vadregény (Into the Woods)
    A legjobb rendező (Directing)

    Sráckor (Boyhood) – Richard Linklater

    A legjobb animációs film (Animated Feature Film)
    Hős6os (Big Hero 6) – Don Hall, Chris Williams és Roy Conli

    A legjobb látvány (Visual Effects)

    Csillagok között (Interstellar) – Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher

    A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)

    The Phone Call – Mat Kirkby és James Lucas
    A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)
    A Single Life – Joris Oprins
    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero
    Inherent Vice – Mark Bridges

    A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White
    A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short Subject)

    White Earth – J. Christian Jensen
    A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)

    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)

    Csillagok között (Interstellar) – Hans Zimmer
    Mr. Turner – Gary Yershon

    A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)
    American Sniper – John Reitz, Gregg Rudloff és Walt Martin

    A legjobb betétdal (Music Original Song)

    “I’m Not Gonna Miss You” – GLEN CAMPBELL…I’LL BE ME – Zene és Szöveg: Glen Campbell ésd Julian Raymond

    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)

    The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Brent Burge és Jason Canovas

    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)
    Timbuktu Mauritania; Rendező: Abderrahmane Sissako
    A legjobb vágás (Film editing)
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)

    The Grand Budapest Hotel – Robert Yeoman

    A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)

    Boyhood – Richard Linklater

    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)
    American Sniper – Jason Hall

  7. A legjobb film (Best Picture)
    Sráckor (Boyhood)

    A legjobb férfi főszereplő
    Eddie Redmayne – A mindenség elmélete (The Theory of Everything)

    A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)
    Marion Cotillard – Két nap, egy éjszaka (Two days, one night)

    A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)
    J.K. Simmons – Whiplash

    A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)
    Patricia Arquette – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb rendező (Directing)
    A Grand Budapest Hotel (The Grand Budapest Hotel) – Wes Anderson

    A legjobb animációs film (Animated Feature Film)
    The Tale of the Princess – KaguyaIsao Takahata és Yoshiaki Nishimura
    A legjobb látvány (Visual Effects)
    Csillagok között (Interstellar) – Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher

    A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)
    The Phone Call – Mat Kirkby és James Lucas

    A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)
    The Bigger Picture – Daisy Jacobs és Christopher Hees

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

    A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)
    The Grand Budapest Hotel – Frances Hannon és Mark Coulier

    A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short Subject)
    Our Curse – Tomasz Śliwiński és Maciej Ślesicki

    A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen (Production Design); Anna

    A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)
    The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat

    A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Jon Taylor, Frank A.

    A legjobb betétdal (Music Original Song)
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Martin Hernández és Aaron Glascock

    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)
    Timbuktu Mauritania; Rendező: Abderrahmane Sissako

    A legjobb vágás (Film editing)
    Boyhood – Sandra Adair

    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Emmanuel

    A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)
    Éjjeli féreg (Nightcrawler) – Dan Gilroy

    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)
    Whiplash – Damien Chazelle

  8. A legjobb film (Best Picture)
    Amerikai mesterlövész (American Sniper)

    A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)
    Steve Carell – Foxcatcher

    A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)
    Marion Cotillard – Két nap, egy éjszaka (Two days, one night)

    A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)
    Robert Duvall – A bíró (The Judge)

    A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)
    Patricia Arquette – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb rendező (Directing)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film (Animated Feature Film)
    Hős6os (Big Hero 6) – Don Hall, Chris Williams és Roy Conli

    A legjobb látvány (Visual Effects)
    Amerika Kapitány: A tél katonája (Captain America: The Winter Soldier) – Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill és Dan Sudick

    A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis
    Boogaloo and Graham – Michael Len

    A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)
    The Bigger Picture – Daisy Jacobs és Christopher Hees

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

    A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)
    Foxcatcher – Bill Corso és Dennis Liddiard

    A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short Subject)
    Crisis Hotline: Veterans Press 1 – Ellen Goosenberg Kent és Dana Perry

    A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)
    Citizen Four – Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy és Dirk Wilutzky

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)
    The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat

    A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)
    American Sniper – John Reitz, Gregg Rudloff és Walt Martin

    A legjobb betétdal (Music Original Song)
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)
    American Sniper – Alan Robert Murray és Bub Asman

    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)
    Ida Lengyelország / Poland; Rendező: Pawel Pawlikowski

    A legjobb vágás (Film editing)
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Emmanuel

    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo

    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)
    American Sniper – Jason Hall

  9. A legjobb film: Kódjátszma
    A legjobb férfi főszereplő: Steve Carell – Foxcatcher
    A legjobb női főszereplő: Julianne Moore
    A legjobb férfi mellékszereplő: Mark Ruffalo
    A legjobb női mellékszereplő: Emma Stone
    A legjobb rendező: Bennett Miller
    A legjobb animációs film: Így neveld a sárkányodat 2.
    A legjobb látvány: Csillagok között
    A legjobb smink, maszk: A galaxis őrzői
    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Martin Hernández és Aaron Glascock
    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)Timbuktu Mauritania; Rendező: Abderrahmane Sissako
    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Emmanuel
    A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay) Éjjeli féreg (Nightcrawler) – Dan Gilroy
    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)Whiplash – Damien Chazelle

  10. A legjobb film
    Mindenség elmélete

    A legjobb férfi főszereplő
    Michael Keaton (Birdman)

    A legjobb női főszereplő
    Felicity Jones – A mindenség elmélete

    A legjobb férfi mellékszereplő
    Ethan Hawke – Sráckor

    A legjobb női mellékszereplő
    Emma Stone – Birdman avagy a mellőzés meglepő ereje (Birdman)

    A legjobb rendező
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)– Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film
    Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány
    A majmok bolygója – Forradalom

    A legjobb rövidfilm
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis

    A legjobb animációs rövidfilm
    Feast – Patrick és Kristina Reed

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

    A legjobb smink, maszk
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm
    White Earth – J. Christian Jensen

    A legjobb dokumentumfilm
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen, Anna Pinock

    A legjobb zene, filmzene
    Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten

    A legjobb betétdal
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang
    Interstellar – Richard King

    A legjobb külföldi film
    Leviathan Oroszország / Russia; Rendező: Andrey Zvyagintsev

    A legjobb vágás
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr
    Unbroken – Roger Deakins

    A legjobb forgatókönyv
    Foxcatcher – E. Max Frye és Dan Futterman

    A legjobb adaptált forgatókönyv
    A mindenség elmélete (Theory of Everything) – Anthony McCarten

  11. A legjobb film (Best Picture)
    Amerikai mesterlövész (American Sniper)

    A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)
    Steve Carell – Foxcatcher

    A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)
    Marion Cotillard – Két nap, egy éjszaka (Two days, one night)

    A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)
    Robert Duvall – A bíró (The Judge)

    A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)
    Patricia Arquette – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb rendező (Directing)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Alejandro G. Iñárritu

    A legjobb animációs film (Animated Feature Film)
    Hős6os (Big Hero 6) – Don Hall, Chris Williams és Roy Conli

    A legjobb látvány (Visual Effects)
    Amerika Kapitány: A tél katonája (Captain America: The Winter Soldier) – Dan DeLeeuw, Russell Earl, Bryan Grill és Dan Sudick

    A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)
    Aya – Oded Binnun és Mihal Brezis

    A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)
    The Bigger Picture – Daisy Jacobs és Christopher Hees

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)
    The Grand Budapest Hotel – Milena Canonero

    A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)
    Foxcatcher – Bill Corso és Dennis Liddiard

    A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)
    Citizen Four – Laura Poitras, Mathilde Bonnefoy és Dirk Wilutzky

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)
    The Grand Budapest Hotel – Adam Stockhausen (Production Design); Anna Pinnock (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)
    The Grand Budapest Hotel – Alexandre Desplat

    A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)
    American Sniper – John Reitz, Gregg Rudloff és Walt Martin

    A legjobb betétdal (Music Original Song)
    “Everything Is Awesome” – THE LEGO MOVIE – Zene és Szöveg: Shawn Patterson

    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)
    American Sniper – Alan Robert Murray és Bub Asman

    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)
    Ida Lengyelország / Poland; Rendező: Pawel Pawlikowski

    A legjobb vágás (Film editing)
    American Sniper – Joel Cox és Gary D. Roach

    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Emmanuel

    A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)
    Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) – Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo

    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)
    American Sniper – Jason Hall

  12. A legjobb film (Best Picture)
    Sráckor (Boyhood)

    A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)
    Eddie Redmayne – A mindenség elmélete (The Theory of Everything)

    A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)
    Reese Witherspoon – Vadon (Wild)

    A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)
    Ethan Hawke – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)
    Patricia Arquette – Sráckor (Boyhood)

    A legjobb rendező (Directing)
    Sráckor (Boyhood) – Richard Linklater

    A legjobb animációs film (Animated Feature Film)
    Így neveld a sárkányodat 2. (How to Train Your Dragon 2.) – Dean DeBlois és Bonnie Arnold

    A legjobb látvány (Visual Effects)
    Csillagok között (Interstellar) – Paul Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter and Scott Fisher

    A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)
    Butter Lamp (La Lampe au Beurre de Yak) – Hu Wei és Julien Féret

    A legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)
    Feast – Patrick és Kristina Reed

    A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)
    Vadregény (Into the Woods) – Colleen Atwood

    A legjobb smink, maszk (Makeup and Hairstyling)
    A galaxis őrzői (Guardians of the Galaxy) – Elizabeth Yianni-Georgiou és David White

    A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short Subject)
    Joanna – Aneta Kopacz

    A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)
    Last Days in Vietnam – Rory Kennedy és Keven McAlester

    A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Production Design)
    Interstellar – Nathan Crowley (Production Design); Gary Fettis (Set Decoration)

    A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)
    Csillagok között (Interstellar) – Hans Zimmer

    A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)
    Interstellar – Gary A. Rizzo, Gregg Landaker és Mark Weingarten

    A legjobb betétdal (Music Original Song)
    “I’m Not Gonna Miss You” – GLEN CAMPBELL…I’LL BE ME – Zene és Szöveg: Glen Campbell ésd Julian Raymond

    A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)
    Interstellar – Richard King

    A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)
    Tangerines Észország / Estonia; Rendező: Zaza Urushadze

    A legjobb vágás (Film editing)
    Boyhood – Sandra Adair

    A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)
    Mr. Turne – Dick Pope

    A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)
    Boyhood – Richard Linklater

    A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)
    A mindenség elmélete (Theory of Everything) – Anthony McCarten

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük