A hazai tetováláskultúráról szóló Varrat két díjat is nyert a napokban záruló 14. Bujtor István Filmfesztiválon. A dokumentumfilm megkapta a legjobb rendező (Kempf Márta Anna) és a legjobb szerkesztő-vágó (Monok Anett) elismeréseket. A film már elérhető a Maxon és hamarosan további felületeken is megtekinthető lesz.
A Varrat világpremierje a 19. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál CineDocs dokumentumfilmes versenyprogramjában volt. Az alkotás az amerikai Documentary Feedback Film Festival-on is versenyben volt, ahol elnyerte a Best Human Interest Film-díját.
A nemrég véget ért 14. Bujtor István Filmfesztiválon két díjat nyert a Varrat: Kempf Márta Anna a legjobb rendező, Monok Anett a legjobb szerkesztő-vágó díját nyerte el Keszthelyen a dokumentumfilmes mezőnyben.
Az alkotás a mozibemutatót követően immár elérhető a Maxon. A Telekom Videotékában október 1-től, a Filmion november 14-től lesz látható a Varrat.
A Varrat című, egészestés dokumentumfilm a tetoválás és azon belül a magyar tetoválás történetéről, múltjáról, jelenéről és lehetséges jövőjéről szól. A film vizsgálja, hogy a tetoválás miképp vált az alacsonykultúrából kiemelkedve önálló művészeti ággá. Megjelennek benne emblematikus időszakok, mint a rendszerváltozás kora, és a kilencvenes évek balatoni időszaka. Szó esik a börtöntetoválásokról és arról, hogy miképp vált a tetoválás divattá a sportban, és az előadóművészetben. A filmben számos nemzetközi hírű magyar tetoválóművész megszólal: mások mellett Borbás Róbert, Borsos ’Boris’ László, Gémes ’James’ István, Müllner Csaba és Sárközi Zsolt – többen közülük a magyar szakma úttörői, akik a hazai tetováláskultúra megszületésében elévülhetetlen érdemeket szereztek. A Varrat átfogó képet nyújt a szakmáról, benne több tucat ismert tetoválóművész és szakember beszél a tetoválás egyedi világáról, pszichológiájáról, szociológiai hátteréről. A szakemberek mellett több híresség és celeb is megszólal a filmben, csakúgy, mint nemzetközi hírű külföldi zenészek.
A Vertigo Média a Varrattal tovább folytatja missziós tevékenységét a magyar audiovizuális kultúra feldolgozásával. A magyar videókorszak (Volt egyszer egy téka), a honi képregénykultúra (Volt egyszer egy képregény), a magyar szinkron (Magyar hangja…) és a magyar népzene (Akkord) után a tetováláskultúráról szóló Varrat a Vertigo Média ötödik dokumentumfilmje a témában.
A Varrat rendezője Kempf Márta Anna, operatőre Papp Kornél, szerkesztő-vágója Monok Anett, hangmérnöke Cseh András. A film a Vertigo Média gyártásában, a Picture Lock közreműködésében készült, producerei Kárpáti György és Berta Balázs. Az alkotás forgalmazója a Vertigo Média.