A Kék Pont kezdeményezésére elindult Száraz November kampány célja az italozás okozta problémák korai felismerése. Az önkéntes alapon résztvevők vállalják, hogy novemberben egyáltalán nem fogyasztanak alkoholtartalmú italt. Till Attila új filmje nem véletlenül került egy nappal az önmérsékletre sarkalló hónap kezdete előtt a mozikba: az És mi van Tomival?  (16) olyan hiánypótló alkotás, amely betekintést enged az alkoholfüggők életébe, akik fontos támaszt tudnak nyújtani egymásnak a legnehezebb percekben.

A film főszereplője, Sanyi (Thuróczy Szabolcs) bábművész és alkoholbeteg. Pali (Polgár Tamás) liftszerelő és alkoholbeteg. Együtt keresik a haverjukat, Tomit, aki már több anonim alkoholista gyűlést kihagyott. Próbálnak józanok maradni, ami nem könnyű egy olyan országban, ahol az ivászat széles körben elfogadott napi gyakorlat. Sanyit öt éve a függősége miatt hagyta el a felesége és a lánya, azóta új életet kezdett és nem iszik, Palinak viszont elég egy kis lökés, hogy újra igyon. Tominak valószínűleg már ennyi se kell. A két barát Budapest utcáin versenyt fut az idővel, hogy megtalálják és megmentsék Tomit.

„A legtöbb filmben teljesen normális, hogy mindenki iszik, és az az alkoholista, aki elveti a sulykot. Mi olyan filmet szerettünk volna készíteni, aminek van durvasága és mélysége is” – mondja Till Attila rendező.

A Kék Pont a Száraz November során számos eseményt szervez, amelyekből idén kettő kapcsolódik Till Attila filmjéhez. Bár az alkotás már látható országosan a mozikban – és az első hétvégén már közel 9.000 néző volt kíváncsi rá –, a Száraz Filmklub keretében november 11-én, este 18 órakor a Bem moziban szervezett vetítésen jelen lesz Thuróczy Szabolcs főszereplő és a film társforgatókönyvírója, Dr. Kapitány-Fövény Máté klinikai szakpszichológus és addiktológus szakértő. A két alkotó a vetítés után beszélget a közönséggel a látottakról.

November 24-én, vasárnap 16 órakor a Púder Bárszínházban pedig a Száraz November Támogatói Est egyik vendége Dr. Kapitány-Fövény Máté lesz. Az És mi van Tomival? forgatókönyvírója Dávid Ferenccel, a Kék Pont Alapítvány projekt koordinátorával beszélget a filmről, és a filmben érintett addiktológiai témákról.

Az 1996-ban alapított Kék Pont azért jött létre, mert Magyarországon hiányoztak az olyan intézmények, ahol komplex módon, egy intézmény keretében, összehangoltan nyújtanak egészségügyi, szociális és jogi szolgáltatásokat a pszichoaktív szerhasználó klienseknek. Az alapítók úgy vélték, hogy a szerhasználókat nem pusztán orvosi esetként kell kezelni, hiszen sokféle problémájuk lehet, amivel foglalkozni kell. Éppen ezért a Kék Pont célja, hogy ne „gondozza” a klienseket, hanem a felépülésüket segítse, és támogassa őket a jobb életminőség elérésében. A Kék Pont mára az ország egyik vezető addiktológiai szakmai műhelyévé, és Közép-Magyarország egyik legszínvonalasabb ambuláns ellátójává vált. A Kék Pont Alapítvány szakmai munkáját bárkinek van lehetősége támogatni ezen az oldalon.