A 93. Oscar-díj jelölteket magyar idő szerint május 15-én, hétfőn 13 óra után hirdették ki, hogy kik lesznek 2021 Oscar–díj nyertesei az április 25-én derül ki a 93. Oscar-gálán.

A 2020-as Oscar jelöltek teljes listája

A legjobb film (Best Picture)

  • The Father (Sony Pictures Classics) 
  • Júdás és a Fekete Messiás (Warner Bros.) 
  • Mank (Netflix) 
  • Minari (A24) 
  • A nomádok földje (Searchlight Pictures) 
  • Ígéretes fiatal nő (Focus Features) 
  • Sound of Metal (Amazon Studios) 
  • A chicagó-i 7-ek tárgyalása (Netflix)

A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)

  • Riz Ahmed (Sound of Metal) 
  • Chadwick Boseman (Ma Rainey: A blues nagyasszonya) 
  • Anthony Hopkins (The Father) 
  • Gary Oldman (Mank) 
  • Steven Yeun (Minari) 

A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)

Ígéretes fiatal nő
Ígéretes fiatal nő
  • Viola Davis (Ma Rainey: A blues nagyasszonya) 
  • Andra Day (The United States v. Billie Holiday) 
  • Vanessa Kirby (Pieces of a Woman) 
  • Frances McDormand (A nomádok földje) 
  • Carey Mulligan (Ígéretes fiatal nő) 

A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)

  • Sacha Baron Cohen (A chicagó-i 7-ek tárgyalása) 
  • Daniel Kaluuya (Júdás és a Fekete Messiás) 
  • Leslie Odom Jr. (One Night in Miami) 
  • Paul Raci (Sound of Metal) 
  • Lakeith Stanfield (Júdás és a Fekete Messiás)

A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)

  • Maria Bakalova (Borat 2) 
  • Glenn Close (Hillbilly Elegy) 
  • Olivia Colman (The Father) 
  • Amanda Seyfried (Mank) 
  • Youn Yuh-jung (Minari) 

A legjobb rendező (Directing)

  • Thomas Vinterberg (Még egy kört mindenkinek)
  • David Fincher (Mank) 
  • Lee Isaac Chung (Minari) 
  • Chloé Zhao (A nomádok földje) 
  • Emerald Fennell (Ígéretes fiatal nő) 

A legjobb animációs film (Animated Feature Film)

A legjobb látvány (Visual Effects)

  • Love and Monsters
  • Az éjféli égbolt
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

Legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)

  • Burrow (Disney Plus/Pixar)
  • Genius Loci (Kazak Productions) 
  • If Anything Happens I Love You (Netflix) 
  • Opera (Beasts and Natives Alike) 
  • Yes-People (CAOZ hf. Hólamói) 

A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)

  • Emma
  • Mank
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya 
  • Mulan
  • Pinocchio

A legjobb smink, maszk (Makeup)

  • Emma 
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya
  • Mank
  • Pinocchio

A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short)

  • Colette (Time Travel Unlimited) 
  • A Concerto Is a Conversation (Breakwater Studios) 
  • Do Not Split (Field of Vision) 
  • Hunger Ward (MTV Documentary Films)
  • A Love Song for Latasha (Netflix) 

A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)

  • Collective (Magnolia Pictures and Participant) 
  • Crip Camp (Netflix) 
  • The Mole Agent (Gravitas Ventures) 
  • My Octopus Teacher (Netflix) 
  • Time (Amazon Studios) 

A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Art Direction)

  • The Father
  • Ma Rainey: A blues nagyasszonya
  • Mank
  • A kapitány küldetése
  • Tenet

A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • A kapitány küldetése
  • Lelki ismeretek

A legjobb betétdal (Music Original Song)

  • Fight for You (Júdás és a Fekete Messiás) 
  • Hear My Voice (A chicagó-i 7-ek tárgyalása) 
  • Húsavík (Eurovision Song Contest) 
  • Io Si (Seen) (The Life Ahead) 
  • Speak Now (One Night in Miami) 

A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)

  • A Greyhound-csatahajó
  • Mank
  • A kapitány küldetése
  • Lelki ismeretek
  • Sound of Metal

A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)

  • Another Round (Dánia)
  • Better Days (Hong Kong)
  • Collective (Románia) 
  • The Man Who Sold His Skin (Tunézia)
  • Quo Vadis, Aida? (Bosznia-Hercegovina) 

A legjobb vágás (Film editing)

  • The Father
  • A nomádok földje
  • Ígéretes fiatal nő
  • Sound of Metal
  • A chicagó-i 7-ek tárgyalása

A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)

  • Júdás és a Fekete Messiás
  • Mank
  • A kapitány küldetése
  • A nomádok földje
  • A chicagó-i 7-ek tárgyalása

A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)

  • Júdás és a Fekete Messiás
  • Minari
  • Ígéretes fiatal nő
  • Sound of Metal
  • A chicagó-i 7-ek tárgyalása

A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)

  • Borat 2
  • The Father
  • A nomádok földje
  • One Night in Miami
  • The White Tiger
Oszd meg!
  •  
  •  
  •  
  •