79. Oscar-díj átadás – 2007.

A legjobb film (Best Picture)

  • A család kicsi kincse (Little Miss Sunshine)
  • A királynő (The Queen)
  • A tégla (The Departed)
  • Babel (Babel)
  • Levelek Iwo Jimából (Letters from Iwo Jima)

A legjobb férfi főszereplő (Actor in a Leading Role)

  • Forest Whitaker –Az utolsó skót király
  • Leonardo DiCaprio – Véres gyémánt
  • Peter O’Toole – Venus
  • Ryan Gosling – Half Nelson
  • Will Smith – A boldogság nyomában

A legjobb női főszereplő (Actress in a Leading Role)

  • Helen Mirren –A királynő
  • Judi Dench – Egy botrány részletei
  • Kate Winslet – Apró titkok
  • Meryl Streep – Az Ördög pradát visel
  • Penélope Cruz – Volver

A legjobb férfi mellékszereplő (Actor in a Supporting Role)

  • Alan Arkin –A család kicsi kincse
  • Djimon Hounsou – Véres gyémánt
  • Eddie Murphy – Dreamgirls
  • Jackie Earle Haley – Apró titkok
  • Mark Wahlberg – A tégla

A legjobb női mellékszereplő (Actress in a Supporting Role)

  • Abigail Breslin – A család kicsi kincse
  • Adriana Barraza – Babel
  • Cate Blanchett – Egy botrány részletei
  • Jennifer Hudson –Dreamgirls
  • Rinko Kikuchi – Babel

A legjobb rendező (Directing)

  • Alejandro Gonzalez Inarritu – Babel
  • Clint Eastwood – Levelek Iwo Jimából
  • Martin Scorsese –A tégla
  • Paul Greengrass – United 93
  • Stephen Frears – A királynő

A legjobb animációs film (Animated Feature Film)

  • Verdák – Cars
  • Táncoló Talpak – Happy Feet
  • Rém Rom – Monster House

A legjobb látvány (Visual Effects)

  • A Karib-tenger kalózai 2. – John Knoll, Hal T. Hickel, Charles Gibson, Allen Hall
  • Poseidon – Boyd Shermis, Kim Libreri, Chas Jarrett, John Frazier
  • Superman visszatér – Mark Stetson, Richard R. Hoover, Neil Corbould, Jon Thum

A legjobb rövidfilm (Short Film / Live Action)

  • Binta y la gran idea
  • Éramos pocos
  • Helmer & Son
  • The Saviour
  • West Bank Story

Legjobb animációs rövidfilm (Short Film Animated)

  • The Danish Poet
  • Lifted
  • The Little Matchgirl
  • Maestro
  • No Time for Nuts

A legjobb kosztüm, jelmeztervezés (Costume Design)

  • Curse of the Golden Flower – Chung Man Yee
  • Az ördög Pradát visel – Patricia Field
  • Dreamgirls – Sharen Davis
  • Marie Antoinette – Milena Canonero
  • A királynő – Consolata Boyle

A legjobb smink, maszk (Makeup)

  • Apocalypto – Aldo Signoretti, Vittorio Sodano
  • Távkapcs – Kazuhiro Tsuji, Bill Corso
  • Faun labirintusa – David Martí, Montse Ribé

A legjobb rövid dokumentumfilm (Documentary Short)

  • The Blood of Yingzhou District
  • Recycled Life
  • Rehearsing a Dream
  • Two Hands

A legjobb dokumentumfilm (Documentary Feature)

  • Deliver Us from Evil
  • Kellemetlen igazság (An Inconvenient Truth)
  • Iraq in Fragments
  • Jesus Camp
  • My Country My Country

A legjobb művészeti rendezés, látványtervezés, díszlet (Art Direction)

  • Dreamgirls – John Myhre, Nancy Haigh
  • The Good Shepherd – Jeannine Claudia Oppewall, Gretchen Rau, Leslie E. Rollins
  • Faun labirintusa – Eugenio Caballero, Pilar Revuelta
  • A Karib-tenger kalózai 2. – Rick Heinrichs, Cheryl Carasik
  • A tökéletes trükk – Nathan Crowley, Julie Ochipinti

A legjobb zene, filmzene (Music, Original Score)

  • Babel – Gustavo Santaolalla
  • The Good German – Thomas Newman
  • Egy botrány részletei – Philip Glass
  • Faun labirintusa – Javier Navarrete
  • A királynő – Alexandre Desplat

A legjobb hang, hangkeverés (Sound Mixing)

  • Apocalypto – Kevin O’Connell, Greg P. Russell, Fernando Cámara
  • Véres gyémánt – Andy Nelson, Anna Behlmer, Ivan Sharrock
  • Dreamgirls – Michael Minkler, Bob Beemer, Willie D. Burton
  • Dicsőség zászlaja – John T. Reitz, David E. Campbell, Gregg Rudloff, Walt Martin
  • A Karib-tenger kalózai 2. – Paul Massey, Christopher Boyes, Lee Orloff

A legjobb betétdal (Music Original Song)

  • “I Need To Wake Up” – Kellemetlen igazság
  • “Listen” – Dreamgirls
  • “Love You I Do” – Dreamgirls
  • “Patience” – Dreamgirls
  • “Our Town” – Verdák

A legjobb hangvágás, hang (Sound Editing)

  • Apocalypto – Sean McCormack, Kami Asgar
  • Véres gyémánt – Lon Bender
  • Dicsőség zászlaja – Alan Robert Murray, Bub Asman
  • Levelek Ivo Dzsimából – Alan Robert Murray
  • A Karib-tenger kalózai 2. – George Watters II, Christopher Boyes

A legjobb külföldi film (Foreign Language Film)

  • Efter brylluppet – Dánia
  • Indigènes – Algéria
  • Faun labirintusa – Mexikó
  • A mások élete – Németország
  • Water – Kanada

A legjobb vágás (Film editing)

  • Babel – Douglas Crise, Stephen Mirrione
  • Véres gyémánt – Steven Rosenblum
  • Az ember gyermeke – Alfonso Cuarón, Alex Rodríguez
  • A tégla – Thelma Schoonmaker
  • A United 93-as – Clare Douglas, Richard Pearson, Christopher Rouse

A legjobb fényképezés, operatőr (Cinematography)

  • Fekete Dália – Zsigmond Vilmos
  • Az ember gyermeke – Emmanuel Lubezki
  • The Illusionist – Dick Pope
  • Faun labirintusa – Guillermo Navarro
  • A tökéletes trükk – Wally Pfister

A legjobb forgatókönyv (Writing / original screenplay)

  • A család kicsi kincse – Michael Arndt
  • A királynő – Peter Morgan
  • Babel – Guillermo Arriaga
  • Levelek Iwo Jimából – Iris Yamashita, Paul Haggis
  • A Faun labirintusa – Guillermo del Toro

A legjobb adaptált forgatókönyv (Writing – Adapted Screenplay)

  • A tégla – Wiliam Monahan
  • Az ember gyermeke – David Arata, Alfonso Cuarón, Mark Fergus, Timothy J. Sexton, Hawk Ostby
  • Borat – Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer, Todd Phillips
  • Apró titkok – Todd Field, Tom Perrotta
  • Egy botrány részletei – Patrick Marber

[scg_html_vizszintes_vonal]